Імпорт сільгосптехніки до України в одній інфографіці
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» спільно з агенцією UCABevent та AgroPortal.ua в рамках підготовки до масштабної польової події «УКАБ Агротехнології» представляють інфографіку про динаміку імпорту сільськогосподарської техніки в Україну протягом 2015-2019 рр.
В період 2015-2019 рр. в Україну завезли орієнтовно 248 тис. одиниць ґрунтообробної техніки, сівалок та розкидачів добрив на загальну суму понад $1,1 млрд, з яких: ґрунтообробної техніки — 227 тис. одиниць на суму $486 млн, сівалок — 16 тис. од ($546 млн) та розкидачів добрив — 5 тис. од ($30 млн). Найбільш активно ці типи техніки завозилися в перший квартал року. Активним є також період кінця/початку літа.
За останні 5 років в Україну завезли близько 400 тис. тракторів різних видів, різної потужності, включно з новими та б/у, а також з урахуванням мотоблоків, на загальну суму понад $2 млрд.Найбільша кількість тракторів завозилась в період, починаючи з кінця зими до кінця квітня. Також варто відмітити, що в 2018 та 2019 роках активно закуповували трактори в осінній період. Частка б/у тракторів в загальній структурі імпортованих тракторів складала 4%.

Цікавим є той факт, що у вартісному виразі найбільший пік спостерігався у 2017 році, коли було імпортовано тракторів на суму $493 млн. Це може вказувати на те, що в українському попиті на імпортні трактори відбувався певний зсув в якісній площині — від дорожчої до дешевшої техніки; або ж в площині силовій — від більш потужних до менш потужних.

В 2019 році більшість тракторів імпортувалися до України з Китаю — трохи більше ніж 81%, другою країною-експортером тракторів була Білорусь — 7.2% від загальної кількості імпортованої техніки або близько 2900 од. В трійку лідерів також входять США — 2.21% від загальної кількості імпортованої техніки (майже 900 од.). Інші ж країни в сукупності імпортують трохи менше 16.5% або 7000 од., до них належать такі країни, як: Японія, Велика Британія, Франція, Туреччина, Німеччина, Австрія та інші.
Протягом останніх 5 років Україною було імпортовано майже 13 тис. комбайнів, а також машин та механізмів для збирання й обмолоту сільськогосподарських культур, на суму близько $1,5 млрд. Майже половина всіх імпортованих комбайнів, а саме 47% від загального імпорту, припадає на період з травня по липень. В цей період аграрії активно готуються до збору урожаїв, тому закуповують усю необхідну техніку.

В 2019 році порівняно із 2018 роком імпорт комбайнів скоротився у вартісному виразі на $89 млн, або на 37%. В кількісному виразі відбулося скорочення на 1,6 тис. од.

Останні два роки спостерігалось збільшення попиту на ринку комбайнів. І що саме цікаве, що частка б/у комбайнів становить 72%, що вказує на те, що більшість аграріїв надають перевагу вживаній техніці.
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» спільно з агенцією UCABevent запрошують Вас на масштабну польову подію «УКАБ Агротехнології», яка відбудеться 29 липня 2020 рокуна базі HarvEast Holding (с. Ревне, Бориспільський р-н, Київська обл., GPS координати: 50.278394, 30.824128).

Джерело: https://agroportal.ua/ua/publishing/infografika/import-selkhoztekhniki-v-ukrainu-v-odnoi-infografike/